Існуючі багатошарові матеріали KATANA™ Zirconia (KATANA™ Zirconia UTML/ STML/HTML) мають градацію кольорів, при цьому підкладковий матеріал відповідного типу є одним і тим же для всіх шарів і, крім того, міцність і прозорість є однаковими для всіх шарів відповідного типу. В цьому відношенні відрізняється KATANA™ Zirconia YML. Це новітній багатошаровий диск KATANA™ зі збалансованим поєднанням кольору/прозорості і градацією міцності на вигин. Кожна з серій володіє наступними механічними властивостями і рівнями прозорості: См. додаються графіки.

Застосування цирконієвих дисків KATANA Zirconia

Шкала кольорів цирконієвих дисків Katana Zirconia UTML

Вони поставляються в двох колірних варіантах. "Стандартні" кольори і емалеві відтінки. Обидва варіанти мають високу прозорість у всіх шарах диска. Емалеві відтінки більш прозорі в області ріжучого краю.

Шкала кольорів цирконієвих дисків Katana Zirconia STML

Поставляється у «стандартних» кольорах. Завдяки ефекту маскування в пришийковій області, є більш широкий діапазон можливостей, ніж у UTML.

Шкала кольорів цирконієвих дисків Katana Zirconia HTML

HTML має лише один тип стандартного відтінку.

Шкала кольорів цирконієвих дисків Katana Zirconia YML

YML має лише один тип стандартного відтінку.

Доступні кольори для UTML, STML, HTML и YML

Форми та розміри у цирконієвих дисків KATANA Zirconia

Кожна серія поставляється у формі плоского диска діаметром 98,5 мм із пластиковим кільцем по краю шириною 10 мм. Ви можете вибрати відповідну товщину диска в залежності від довжини коронки, необхідної для кожного клінічного випадку. Товщина дисків складає 14, 18 та 22 мм.

Основні правила при створенні коронок з дисків KATANA UTML, STML, HTML, HT, LT

Товщина «стінок» коронки має бути менше 0,8 мм для фронтальної групи зубів і щонайменше 1 мм для жувальної групи. Гранично допустима довжина моста – 3 одиниці. Крім того, товщина перемички не повинна бути меншою за 12мм2 для фронтальної групи і 16мм2 для жувальної групи.

Основні правила при створенні коронок з дисків KATANA YML

Дотримуйтесь наступних рекомендацій щодо мінімальної товщини стінок:

Вимоги до товщини відносяться до всіх цирконієвих реставрацій. Товщина фарфорового покриття не ввімкнена. Мінімальна товщина стінок відноситься до всіх цирконієвих реставрацій або каркасу для реставрації з фарфоровим покриттям. У таких випадках слід залишити 0,4 мм (передня група зубів) або 0,5 мм (бічна група зубів) для області, що знаходиться в нижній половині диска. Якщо повністю використовується цирконієва реставрація вініру в поєднанні з фарфором, слід залишити 0,8 мм або більше для області, розташованої у верхній половині диска.

Дотримуйтесь наступних рекомендацій щодо товщини стінки поперечного перерізу:

  1. A Максимальне число мостовидних протезів дорівнює одному. Не підходить для консольного мосту. 4 одиниці або більше-принаймні 50% поперечного перерізу перемички має бути розташоване в донній (нижній) половині диска.
  2. B Максимальне число мостовидних протезів між двома опорами (зубами) не повинно перевищувати двох. У разі консольного моста число мостовидних протезів має бути рівним одному. В цьому випадку поперечний переріз перемички має становити принаймні 12 мм.

Правила запікання реставрації в печі для випалу

Високотемпературне спікання для UTML, STML та YML виконується при 1550°C, HTML при 1500°C, а загальний час спікання становить 7 годин. На додаток до звичайної тривалості спікання (приблизно 7 годин) завдяки нашій запатентованій цирконієвій технології KATANA Zirconia може спекатися прибл. за 54 та 90 хвилин* без зниження прозорості або механічної міцності. *Матеріал витягується з печі для випалу при 800°C. Швидке спікання можливе для моста до 3 одиниць.

Для запобігання реставрації від розтріскування витягніть її з печі для випалу при 800°C і залиште на теплозахисному матеріалі, такому як жаростійкий матеріал або скловата, доки вона не охолоне до кімнатної температури.

Для мосту з 4 блоків і більше потрібна загальна програма спікання

Загальне спікання (7 годин)

Швидке спікання (90 хвилин*)
До 3-х одиничних мостів

Швидке спікання (54 хвилини*)
До 3-х одиничних мостів

Яку піч для спечення можна використовувати?

Ви не зможете досягти потрібного рівня напівпрозорості або кольору, якщо піч не може підтримувати температуру 1550 ℃ (2822 ° F) протягом щонайменше 2 годин. Якщо каркас погано спікається при температурі 1550 ° C (2822 ° F), фарфор нанесений на каркасі може потріскатися. Ви можете використовувати будь-яку піч для спікання, яка може спікати за температури 1550 ℃ (2822 ° F), незалежно від виробника.
* Якщо максимальна температура спікання у печі становить 1550 ℃ (2822 ° F), будь ласка, запитайте у виробника, чи можна її використовувати при цій температурі протягом 3 годин.

Особливості матеріалу слід мати на увазі при обробці реставрацій після спікання

Механічні властивості UTML та STML аналогічні механічним властивостям склокераміки. З цієї причини ви завжди повинні фрезерувати їх на низьких оборотах з використанням водяного охолодження, уникаючи при цьому сильного тиску. Алмазні фрези можна використовувати для шліфування, проте не використовуйте алмазні диски, які можуть створювати глибокі розрізи. Якщо розріз буде надто глибоким, це збільшить ризик виникнення тріщин.

Закінчити реставрацію можна глазуруванням, фарбуванням або нанесенням тонкого шару порцеляни. Ви можете використовувати будь-який з наступних виробів для обробки, але не змішуйте їх, інакше різні коефіцієнти термічного розширення (CTE) матеріалів можуть спричинити тріщини.

UTML і STML розроблені для обробки порцелянової масою або глазур'ю для досягнення бажаного відтінку. Якщо вони будуть закінчені тільки поліруванням, остаточний відтінок розвиватиме збільшену кольоровість і виглядатиме трохи темніше, ніж цільовий колір. Ми рекомендуємо вибрати диск, який фрезеруватиметься на один відтінок яскравіше, ніж цільовий відтінок реставрації при поліруванні.

Особливості цирконієвих дисків "KATANA™ Zirconia" YML

”KATANA™ Zirconia” YML відрізняється унікальним поєднанням сировини із високопрозорого цирконію з високою міцністю, об'єднаних передовою технологією виготовлення. Як “Рішення ВСЕ В ОДНОМУ” ”KATANA™ Zirconia” YML пропонує виняткову гнучкість дизайну, від реставрацій у вигляді протяжного повноаркового мостоподібного протеза до високоестетичних реставрацій передніх зубів монолітними коронками. 54- або 90-хвилинне спікання можливе лише для реставрацій мостоподібних протезів до трьох одиниць.

”KATANA™ Zirconia” відрізняється унікальним власним виробництвом цирконієвої сировини. Завдяки використанню матеріалів Kuraray Noritake Dental Inc. самостійно розробила спеціально для серії ”KATANA™ Zirconia” та які кардинально відрізняються від матеріалів інших конкурентів, з'явилася можливість реалізувати високошвидкісне спікання без погіршення естетичних та механічних властивостей.

Важливо знати

Забруднення реставрації перед спіканням призводять до появи білих плям. Основні причини: потожирові виділення на пальцях, брудні руки після роботи з піскоструєм і металевим каркасом, залишки скануючого спрею. Також одна з причин може бути неправильна калібрування печі по температурі.